boxer na ruku

Sebeobranný boxer na ruku

boxer na ruku
sebaobrana VSTUP do ESHOPU

 

 

 

Jeden z účinných prostředků na svou vlastní sebeobranu je i dost nevhodný boxer. Nevhodný z důvodu, protože se jedná v podstatě o zbraň a při nesprávném použití, dokáže tento prostředek sebeobrany nepříjemně zranit, dokonce může způsobit i smrt. Jinak ale slouží na osobní sebeobranu před hrozícím útokem, nebo na zastrašení útočníka. Jeho historie sahá až do 1. světové války, kdy byl používán americkými vojáky a své místo si našel i v 2.světové válce a také válce ve Vietnamu. V některých zemích se mu proto říká i americká pěst. Jde o jednoduchou, primitivní zbraň, která vznikla pospojováním ocelových prstenů. Funkční princip této sebeobranné pomůcky nebo také oficiálně  boxer na ruku je že působí velkou silou na malou plochu a tím zvyšuje ničivost úderu pěstí a zároveň ji chrání a zpevňuje. No někdy může být boxer také nevýhodou, kdy zaměstnává zápěstí. Avšak v případě napadení nožem se těžší brání s nasazením boxerem. Každopádně jde o velmi nebezpečný typ ruční zbraně, která v jistých případech může způsobit až smrtelné následky, proto si pořádně promyslete objednání této věci a pak její následné používání při obraně. Jde o velmi lehký a dobře přenášející se obranný doplněk, který se hodí i ženám, protože ho mohou mít neustále s sebou v kabelce. Ženám avšak raději doporučujeme obranné spreje Kaser, které se dají použít i na dálku a pro útočníka jsou velmi nepříjemné.


boxer na ruku
Zlatý boxer na ruku s lebkami

Doporučujeme Vám i alternativu boxeru, kterou si můžete kdykoliv udělat ze svazku klíčů, které dáte mezi prsty a zavřete pěst. Pokud jste se ale rozhodli ke koupi, tak byste měli vědět že:

Sebeobranné pomůcky se mohou prodávat pouze osobám, který dosáhli věku 18 let. Upozornění! Pomůcky na sebeobranu lze použít pouze v případech:
Nutné obrany – čin, kterým odvracíme jiný přímo hrozící útok (jiným člověkem). Trestný čin provedený v nutné obraně není trestán.
Krajní nouzi – čin, kterým odvracíme hrozící nebezpečí či útok (živelného charakteru či útok zvířete). Trestný čin provedený v krajní nouzi není trestán.
V případě jakéhokoliv jiného použití se dopustíte Trestného činu a hrozí Vám odnětí svobody!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.